1-5139_edited.jpg

K E R A M I K A – seniausia žmogaus rankomis sukurta medžiaga ir dirbiniai iš jos. Tai ir amatas, ir mokslas, ir menas. Dėl įvairios ir įdomios technologijos keramika vadinama ,,ugnies menu“. Iš keramikos šukių archeologai ,,skaito“ žmonijos istoriją.
 

Savos Erdvės atveria galimybę susipažinti su pačiomis seniausiomis ir šiuolaikinėmis keramikos technologijomis. Čia pastatytos juodosios ir raugo keramikos malkinės krosnys, yra dujinė ir elektrinė keramikos krosnelės. Pradedantieji ir profesionalai, vaikai ir suaugę, šeimos, klasės ir draugų kompanijos kviečiami lipdyti ir žiesti iš įvairiausių molio masių, stebėti degimus bei grožėtis profesionalių keramikų sukurtais darbais.

Turi keramikinę svajonę? Parašyk, su džiaugsmu padėsim įgyvendinti!

1-5195_edited.jpg

S O D A I. Šiaudinių sodų rišimas yra nuo seno labai svarbus mūsų tautos paprotinis amatas. Jie kabinami virš kūdikio lopšio, dovanojami jaunavedžiams. Jais, kaip turtingo gyvenimo, šeimyninės darnos, grožio ir tvarkos simboliais, puošiami namai ruošiantis gražiausioms metų šventėms – Šv. Velykoms bei Šv. Kūčioms.

 

Atvykę pas mus, išgirsite pasakojimą apie šiaudinių sodų rišimo papročius, medžiagų paruošimą, formų ir detalių kūrimą bei simboliką. Sodų rišimas daug kantrybės ir laiko reikalaujantis procesas.

 

Ištvermingiausieji ir kantriausieji suriš paprastesnės formos sodelį ar erdvinį žaisliuką ,,keseliuką“, mažesnieji ar skubantieji galės džiaugtis pačių sukurtais kalėdiniais žaisliukais ar girliandomis, pasiryžę 2-3 dienų praktikai galės didžiuotis didesniu, sudėtingesnės formos sodu.

1-0939_edited.jpg

T E K S T I L Ė yra viena populiariausių tautodailės šakų. Ją sudaro audiniai, juostos, bei siuvinėti, megzti, pinti, nerti, velti dirbiniai ir aprangos dalys.


Savose erdvėse išgirsite pasakojimą apie tai, kaip mūsų senoliai ruošė augalinės ir gyvulinės kilmės pluoštus tekstilės dirbiniams, kokiais dažais dažė verpalus, kuo balino drobes. Pamatysite senovinėse skryniose saugomus autentiškus tekstilės dirbinius: lovatieses, rankšluoščius, staltieses, lovos skalbinius, juostas.

Priklausomai nuo tikslų, kantrybės, laiko ir noro išmoksite pinti ar vyti juostelę, nerti vąšeliu įsiuvus lovos skalbiniams, megzti raštuotas pirštines, velti šlapiuoju ar sausuoju būdu, pinti pinikus, siuvinėti adinuke ir dažyti audinį.

1-9743_edited.jpg

Ž V A K Ė S. Pagal senuosius lietuvių papročius žvakė žmogų lydi nuo gyvenimo pradžos iki pabaigos: ja laiminamas gimės kūdikis, jos šviesa palydi iškeliaujančią anapilin vėlę.

 

Kokiais būdais nuo seno lietuviai gamino žvakes? Kuo ypatingos bičių vaško žvakės? Kokiose apeigose jos naudojamos ? Į šiuos klausimus atsakymus išgirsite  dalyvaudami žvakių liejimo užsiėmimuose.